Út az egyensúly felé
Egy igazi hiánypótló mű gyermekeikkel törődő szülőknek, hivatásukat felelősséggel végző tanároknak és értelmes érvek fogadására kész fiataloknak..
Mi a különbség egy fél csík kokain és egyórányi videójátékozás között? Az agyunk szempontjából semmi. Mit tehetünk azért, hogy hatékonyabban tudjunk több feladatot végezni egyszerre? Az agyunk szempontjából semmit. Hogyan járulnak hozzá a tanteremben használt digitális eszközök az összpontosításhoz? Az agyunk szempontjából sehogyan. A digitális világgal kapcsolatos tanácstalanságot, habozást és félelmet olyan tényekkel söpri le a színről Brad Huddleston Digitális kokain című könyvében, amelyek már az első oldaltól kezdve nagyobb biztonságot jelenthetnek saját magunk és családunk számára. Legyen szó játékról, pornográfiáról, internetes zaklatásról, vagy az osztályzatok romlásáról, bepillantást nyerhetünk abba, milyen csodálatosnak alkotta Isten az agyunkat, és megérthetjük, hogyan viszonyul agyunk a robbanásszerűen fejlődő digitális kommunikáció világához, és hogyan tudhatjuk biztonságban a családunkat. Az okostelefon, tablet vagy számítógép hasznos segédeszköz lehet… vagy mégsem! Mi döntjük el. Brad műve pedig erőt ad ehhez a döntéshez.
Brad Huddleston nemzetközileg elismert előadó, tanácsadó, oktató és szerző a technológia és a kultúra lényeges témakörében. Egyetemekkel, iskolákkal, gyülekezetekkel és a bűnüldöző szervekkel összefogva tízezreknek tartott már előadást világszerte mind a jól alkalmazott technológiai eszközök előnyeiről, mind a technológiafüggőség irányába mutató, egyre erősödő áramlat veszélyeiről. Gyakori vendég a rádióban és a televízióban is, és ő írta a The Dark Side of Technology: Restoring Balance in the Digital Age (A technológia sötét oldala: hogyan állítsuk helyre az egyensúlyt a digitális korban?) c. könyvet.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.